Bizi sosyal medyadan takip edin.

teklif@maad.com.tr | TEL: +90 212 270 6223                        WhatsApp +90 530 962 72 41

Title Image

ATÖLYE

Mobilya üretimimizi Maad Atölye çatısı altında vermekteyiz. 6 ustamızın hizmet verdiği atölyemizi, zanaatın ön planda olduğu lüks ve detaylı mobilyalar üretebileceğimiz butik bir “marangoz” atölyesi olarak kurguladık. Kreatif ekibimizin ve müşterilerimizin zevkine ve de ustalarımızın maharetli ellerine güvenerek seçimini kendimizin yaptığı ağaçları işlediğimiz atölyemizi aynı zamanda bir mobilya laboratuvarı olarak görmekteyiz. Bundan dolayı seri üretim ve makineli imalat işlerini ustalarımızın teknik bilgi ve takibi ile çözüm ortağımız olan imalathanelerde üretmekteyiz.

Atölyemizin uzmanlığı ahşap konusunda olsada bizler ahşap dışında mermer, metal, tekstil, cam gibi bir çok bileşenden oluşan mobilyalar imal ediyoruz. Bir çok farklı sektörde ki atölye ve ustanın elinden çıkan parçaları ise yine kendi atölyemizde bir araya getirip gerekiyorsa montajını da bizler yapıyoruz.

www.maadatolye.com

İMALAT SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

01

Ön Proje Süreci

İster büyük bir mutfak ister küçük bir sehpa olsun mobilyanın imalatına başlamadan ilk ve en önemli iş olarak projelendirme sürecinin startını veriyoruz. Yerinde aldığımız ölçüler ile müşterilerimizin talep, bütçe ve ihtiyaçlarına göre mimarlarımız mobilya ön projesini çıkartıyor. Bu süreçte, hiçbir hataya yer bırakmamak için üretilecek mobilyanın 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizimlerini hazırlıyoruz. Mimarlarımızın sunumları ile karşılıklı yaptığımız toplantılarla malzeme, fiyat ve imalat süresi konularında tam mutabakat sağlıyoruz.

02

İmalat Projesi Süreci

Artık her konu kesinliğe kavuştuğundan bu noktadan sonra imalat projelerinin çizimlerini hazırlıyoruz. 1/1 ölçekte en ince detaya kadar hazırlanan imalat çizimleri bittikten sonra projeleri ilgili ustalar ve atölyelerle paylaşıyoruz.

03

İmalat Süreci

Tüm parçaların ölçüleri belli olan parçalar kesime sokulur. Kesimleri biten parçalar son hallerine gelmeleri için ince işçiliğe alınırlar. Bu süreçte her bir parçanın tüm detayları oluşturulur. Parçaların pürüzsüz ve hatasız olmaları için gerekiyorsa zımpara yapılır. Bu işlemlerin hepsi elle yapmaktayız. Parçalar bittikçe hem birbirlerine alıştırmalarının yapılası hem de hata olamaması için birleştirilmeye başlıyoruz. Bu süreçte menteşe ve ray gibi aksesuarlarında ön montajını yapıyoruz.

Ahşap imalat süreci bu şekilde işlerken diğer malzemelerin imalatları da eş zamanlı olarak çözüm ortaklarımızın atölyelerinde gerçekleşmektedir. Bu süreci de sorun yaşanmaması için yerinde takip ediyoruz.

04

Ön montaj süreci

Zamanlaması planlanan imalatlar bitince atölyemizde mobilyayı son kez birleştirip hata kontrolü yapıyoruz. Daha sonrasında boya ve cila işlemlerinin yapılabilmesi için mobilyayı tekrar demonte ediyoruz.

05

Boya & Cila Süreci

Cila atölyesine gelen parçalar burada teker teker boyaya hazırlanması için astar dolgu katı atılır ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için elle zımparalanır. Zımparalama işleminden sonra parçalar boyanırlar. Üzerine vernik tabakası atıldıktan sonra ise yine elle cilalama işlemi yapılır. Yüzeyde dalgalanma ve çatlak olmaması için bu işlemin ustalıkla yapılması gerekmektedir. Bu lake boya olacak parçalar için geçerlidir. Ahşap yüzeyli parçalar içinse astar dolgu yapılamadan devam edilir. Renkli cila ve ya eskitme gibi yöntemler için farklı boyama ve cilalama teknikleri mevcuttur.

06

Son montaj ve teslim süreci

Cilasıda biten mobilyalar artık montaj sürecine girmiş bulunuyor. Küçük boyutlu mobilyalar için montaj işlemini atölyemizde yapıyor ambalajlayıp nakliyesini gerçekleştiriyoruz. Büyükleri içinse, her parçayı taşıma esnasında zarar görmemesi için teker teker ambalajlayıp yerinde montajını bitiriyoruz.

dünya tasarım trendleri
braggo magazıne

Dünya tasarım trendlerini sizin için takip ediyoruz. Braggo Magazine olarak aylık olarak yayınladığımız e-dergimiz ile hem ürünlerimizi hemde yeni tasarım fikirlerini takip edebilirisiniz.

E-Postanız başarı ile alınmıştır. Teşekkür ederiz.

Hata oluştu. Tekrar deneyiniz.